Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Zarabianie na skracaniu linków

Bardzo prosta metoda na zarobienie trochę pieniędzy w internecie. Skracamy link, publikujemy go, a za każde wejście w nasz URL otrzymujemy odpowiednią premię.

Ostatnio w sieci powstało się wiele serwisów, które oferują usługę skracania linków. Jest to przydatne narzędzie, które może pomóc nam uporać się z problemem zbyt długich adresów URL. Jak wiadomo takie linki są trudne w zapamiętaniu, więc udostępnianie ich dalej może być nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą nam tzw. skracacze linków, które dodatkowo płacą użytkownikom za korzystanie z ich usług.

Jakie strony dają możliwość skracania za pieniądze?

Jest kilka stron, na które należy zwrócić uwagę. Oczywiście w sieci można znaleźć ich setki, lecz naliczanie zarobków często pozostawia wiele do życzenia.

Pierwszym, o którym wspomnę jest wszystkim znany Adf.ly. Szukając w wyszukiwarce nie znalazłem bardziej szczegółowych informacji dotyczących właściciela jak i samej firm Adfly, ale za to natknąłem się na mnóstwo dowodów potwierdzających  to, że cały czas płaci. Stawki jakie oferuje za unikalną odsłonę to około 0,001 – 0,002$. Wydawać się to może nie dużo, ale osoby posiadające spory traffic, mogą zamienić go w niezłe pieniądze.

adfly.468x60.1

Drugą stroną na której się skupię jest Shorte.st. Jest to polski start-up który zapowiada się bardzo obiecująco. Działa na takich samych zasadach jak Adf.ly, lecz jak chwalą się sami właściciele, dostarczają oni o wiele lepszej jakości ruch swoim reklamodawcom. Swój sukces zawdzięczają nowoczesnemu modelowi biznesowemu. Stawki mają podobne czyli około 0,001 – 0,002$ za unikalną odsłonę.

468x60

W obydwóch serwisach minimum do wypłaty wynosi 5 dolarów. Wypłaty realizowane są głównie na PayPal oraz inne alternatywne metody przelewów internetowych.

Do jakich linków wykorzystywać taki skracacz?

Proste pytanie, więc i odpowiedź prosta. Do wszystkich. Nie ma znaczenie jak długi jest link oraz do jakiej strony prowadzi. Oto mała podpowiedź co możemy skracać:

  • Reflinki – czyli linki polecające. Mają najczęściej postać: www.yourdomainname.com/cat/page/?referer=nick_uzytkownika. Jak sama nazwa wskazuje służą one do polecania stron innym użytkownikom. Jeśli adres strony jest długi, dodatkowo login polecającego równie, zaczyna robić się spory adres. Możemy wtedy skrócić taki link oraz zabezpieczyć się przed usunięciem nas jako osoby polecającej.
  • Linki do tłumaczeń google – jeśli tłumaczyliście kiedykolwiek stronę przy pomocy translatora, na pewno wiecie o co chodzi. Może komuś uda się zapamiętać taki link, lecz ja wolę korzystać z jego krótszej wersji. Tak długi adres to po prostu zbiór zbędnych informacji dla przeciętnego użytkownika, kolokwialnie mówiąc śmieci.
  • Długie linki – po prostu długie linki, uprzykrzające nam życie. Czasami zdarza się, że w formularzach, w których chcemy wkleić URL’a, nałożony jest limit znaków. Skracacze są dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu.
  • Linki do artykułów – Jeśli znaleźliśmy ciekawy artykuł w sieci, o bardzo długim tytule i chcecie podesłać go swoim znajomym, lub dodać do ulubionych, łatwiej jest najpierw taki link zmniejszyć objętościowo, a następnie przesyłać go dalej.
  • Linki w SMS’ach – Jak przesłać link w sms’ie, gdy jest on zbyt długi? No właśnie, jeśli ślemy wiadomości z bramki SMS może nie stanowić to problemu, ale gdy korzystamy już z telefonu szczęście się od nas odwraca. Krótszy link oznacza mniejszy problem.
  • Inne

Ile możemy zarobić na skracaniu linków?

Nasze zarobki zależą głównie od tego ilu oraz z jakiego kraju użytkownicy skorzystają z naszego linku. Rozliczenia opierają się o model CPM, co oznacza stawkę za 1000 unikalnych odsłon. Poniżej przedstawię przykładowe stawki z serwisu Shoste.st. Użytkownicy otrzymują pieniądze za 1000 odsłony z : Niemiec – 1,59$, Wielkiej Brytanii – 2$, USA 2,5$, Polski – 1,74$, Czech – 0,99$, Rosji – 1,14$. Więcej stawek na stronach konkretnych serwisów w zakładkach Payout Rates.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www