Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Zalety pisania podsumowań miesiąca

Na wielu blogach publikowane są comiesięczne zestawienia zarobków za dany okres. Takie artykuły czytane są bardzo chętnie przez odwiedzających. W tym wpisie zalety i wady pisania podsumowań miesiąca.

Czytuje wiele blogów podobnych tematycznie do tego i na sporej ich części publikowane są zarobki jakie osiągnął autor za dany okres rozliczeniowy. Najczęściej takie wpisy tworzone są raz w miesiącu. Jeśli są to blogi na temat pracy przez internet zawierają w sobie wyniki przychodów i rozchodów uzyskanych z racji prowadzenia działalności w internecie. Żeby było bardziej jasne, to przedstawiane jest ile i z jakiego programu partnerskiego uzyskał autor zarobku.

Ja raczej nie praktykuję takiej formy podsumowań, chociaż na jednym z moich blogów możecie się z tym spotkać. Nie dla tego, że mam coś do ukrycia ale po prostu nie mam czasu na grzebanie w statystykach. Dodam, że planuję na tym blogu sporządzać takie raporty już niebawem.

Zalety pisania podsumowań

Otóż takie wpisy czytane są nadzwyczaj chętnie. Ludzie mają w naturze ciekawość i zazdrość. Czytają bo chcą wiedzieć kto i jak zarabia pieniądze, oraz ile ich zarabia. Wpływa to na wzrost zainteresowania naszą stroną czyli automatycznie powinniśmy zaobserwować wzrost liczby odwiedzin i odsłon. Nawet jeśli w danym miesiącu nie opublikujemy żadnego konkretnego artykułu, czytelnicy będą wiedzieć, że na początku miesiąca pojawi się wpis na który czekali od 30 dni.

Na pewno czytanie takich wpisów jest bardzo mobilizujące i zachęca do podjęcia decyzji o samodzielnym biznesie w sieci. Widząc, że wpłynęło komuś na konto 1500 złotych i w dodatku ta osoba pisze, że osiągnęła to prawie nic nie robiąc, sami chcemy tego dokonać. W ten sposób przekonujemy wiele osób do pierwszych kroków w e-biznesie.

Pisanie podsumowań zachęca również nas samych do dalszej pracy. Gdy widzimy jak nasze wpływy rosną proporcjonalnie do pracy, którą wkładamy w prowadzenie stron, nabieramy chęci do dalszego podboju internetu. Takie zestawienia przypominają nam o tym co musimy robić aby zarabiać prawdziwe pieniądze.

Zaletą dla nas samych jest to, że mamy dokładne statystyki naszych zarobków. Możemy w każdej chwili wrócić do poprzedniego miesiąca lub tego z przed roku i porównać tendencję zarobków na blogu. Takie podsumowania nie zawieruszą się nam, i będziemy mieli do nich dostęp zawsze i wszędzie, gdy tylko mamy pod ręką komputer.

Wady pisania podsumowań

Nie ma nic złego w dzieleniu się naszym rozwojem i szczęściem. Słyszałem jednak, że niektóre programy partnerskie zastrzegają sobie w regulaminie, iż nie można publikować danych dotyczących zarobków. Na szczęście nie spotkałem się jeszcze z takim osobiście.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www