Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Podstawy blogowania

Aby założyć naszego pierwszego bloga powinniśmy przyswoić podstawy blogowania. Oto kilka fundamentalnych informacji związanych z prowadzeniem strony www.

Prawdą jest to, że nikt nie rodzi się z wiedzą na dany temat. Aby zacząć zarabiać na blogu przydałoby się poznać chociaż kilka najważniejszych podstaw blogowania. Jednak wiem, że wielu osób nie lubi teorii więc postaram się zrobić to w wielkim skrócie.

Wybór odpowiedniego skryptu

No więc, prowadzenie bloga sprowadza się do obsługi systemu CMS oraz publikowaniu nowych artykułów. Na początku powinniśmy znaleźć dobry skrypt, na którym będziemy pracowali i który będzie nam najbardziej odpowiadał. Możemy testować sami, lub wykorzystać wiedzę osób, które już dłużej mają z tym styczność.

Ja osobiście polecam WordPress‚a, bo wydaje mi się on najłatwiejszym w obsłudze oraz jest do niego cała masa dodatków, które możemy za darmo pobrać z sieci. Dość popularna jest również Joomla! oraz Drupal, ale jak powiedziałem, każdy woli coś innego.

Wybór tematu

Pominąłem to jako pierwszy krok bo chyba jest to oczywiste. Musimy wiedzieć o czym chcemy pisać. Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie tzw. niszowego tematu, czyli takiego który jest w miarę popularny i nie ma dużej konkurencji. Wiem, że wydawać się to może bardzo trudne, ale na prawdę warto się do tego przyłożyć.

Przykładowo hasło motoryzacja jest popularne i mocno oblegane. W wyszukiwarce wyskakuje kilkaset tysięcy stron z nią związanych. Przebić się z pewnością byłoby trudno. Możemy jednak próbować pisać o konkretnej marce samochodowej lub o częściach do niej. Stańmy się ekspertami na wybrany temat. Bo ten kto wie o wszystkim po trochę, tak na prawdę nie wie nic szczególnego, co mogło by nas zainteresować. A kto chce czytać strony mało interesujące?

Pisanie artykułów

Solidnym fundamentem blogowania jest publikowanie unikalnych, ciekawych tekstów. Stanowczo odradzam kopiowanie treści z innych pokrewnych stron. Jest to niezgodne z prawem i jednocześnie nic nie wnosi. Możemy jedynie stracić w oczach naszych czytelników. Piszmy sami, w miarę regularnie i często. Artykułu, które dodajemy powinny być ciekawe, zachęcające do dalszego czytania oraz powinny przekazywać konkretną wiedzę.

Pozycjonowanie bloga

Czyli reklamowanie naszej strony tak, aby pojawiała się możliwie jak najwyżej w wynikach wyszukiwarek. Może to nie jest podstawą podstaw ale warto o tym wspomnieć. Przy braku dobrej pozycji w google, ciężko jest osiągnąć sukces. Niestety jest to proces pracochłonny i zajmuje sporo czasu. Sam w wolnych chwilach dodaje moje blogi do katalogów i precli aby wędrowały coraz wyżej. Istnieje takie powiedzenie: „Nie jesteś na pierwszej stronie, nie istniejesz!”. I w znacznej części się z tym zgodzę.

Zarabianie na blogu

Czas wspomnieć o tym co nas najbardziej interesuje. Od razu mówię, że nie jest to takie łatwe jak piszą na innych stronach. Musimy sami zapracować na sukces. Tyle ile włożymy w to pracy, tyle też dostaniemy zwrotu. Zarabianie na blogu sprowadza się głównie do umieszczania reklam, polecania produktów lub generowania sprzedaży. Sami decydujemy w jakim kierunku chcemy pójść. Ważne aby nie zrobić z naszego bloga śmietniska reklam, bo to bardzo odstrasza.

Ja swoje działania opieram o sprzedaż usług oraz umieszczanie reklam na moich blogach. Nie uciekam też od testowania nowych źródeł dochodów, co również wam polecam.

Podsumowanie

Na koniec powtórzę od czego powinniśmy zacząć przygodę z blogowaniem. Na starcie decydujemy, na którym systemie blogowym będziemy pracować. Wybieramy ciekawy temat, celując w niszę aby łatwo było nam przechodzić przez proces pozycjonowania i mieć większą szansę na sukces. W miarę możliwości piszemy systematycznie i często, nie nadużywając treści z podobnych blogów.

Zarabianie nie jest proste, ale na pewno jest rzeczą osiągalną. Wystarczy tylko chęci poprzeć działaniami, czego wam i sobie życzę.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www