Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Czym jest blogowanie?

Wiemy, że blogowanie stało się bardzo popularne w ówczesnych czasach. Przyjrzyjmy się historii, możliwościom oraz kierunkowi w którym rozwija się blogowanie.

Wraz z postępem internetu zaczęły rozwijać się różne platformy umożliwiające komunikowanie się ludzi. Początkowo internauci prowadzili pamiętniki, kroniki, listy mailingowe, autorskie strony oraz wiele innych rzeczy. Wygodnie było też wziąć pióro i pisać listy do znajomych. Z czasem jednak wszystkie te czynności zaczęły być niewystarczające, więc na potrzebę rynku powstało kilka systemów umożliwiających publikację.

Prawdopodobnie pierwszy raz słowo blog zostało użyte w 1990 roku. Dość dawno biorąc pod uwagę historię całego internetu. Dzisiaj każda osoba z pewnością może powiedzieć kilka zdań na temat blogowania, lub tak ja ja, pochwalić się własnymi blogami. Nie ma nic dziwnego w pisaniu artykułów i publikowaniu ich na stronie. Blogowanie stało się codziennością.

Z czego składa się blog?

Składa się on z tytułu, nagłówków, listy kategorii, artykułów, tagów i komentarzy. Każda z tych części może być dowolnie formatowana, według własnego uznania prowadzącego. Edycja tych wszystkich elementów odbywa się w panelu administracyjnym i jest wręcz prosta. Czasami muszę sam dokonywać zmian w moich szablonach i daję wam słowo, że nawet największy laik sobie szybko z tym poradzi.

Zawsze można skorzystać z darmowych, gotowych rozwiązań, których w sieci jest pod dostatkiem. Wystarczy poszukać w Google, lub na stronach takich jak ta.

O czym blogować?

Możemy pisać kiedy chcemy i na jaki temat chcemy. Nie ma najmniejszych ograniczeń. Blogi istnieją już chyba na każdy temat, i na każdy temat powstają coraz to nowsze. Pisanie staje się coraz modniejsze, przez pisanie łatwiej jest nam wyrażać swoje zdanie i emocje. Prostsze staje się też zachęcenie osób do czytania naszych tekstów.

Według mnie blogowanie zmierza w kierunku komercjalizacji. Coraz częściej jego celem jest odniesienie korzyści materialnych. Nie jest to niczym złym jeśli nasze posty nadal przekazują konkretną wiedzę i wartości. Puste publikowanie, pod kątem zysków nie ma sensu i jest tylko stratą czasu. Jeśli czytelnik naszego bloga zrozumie, że po drugiej stronie monitora znajduje się osoba, która ma doświadczenie, też stara się rozwiązywać problemy i na której pomoc może zawsze liczyć, nie raz jeszcze wróci  na naszego bloga. I nie ważne czy będzie szukał odpowiedzi na pytanie, czy po prostu polubi do nas zaglądać. Będzie miał do nas zaufanie.

Podsumowanie

Blogowanie stało się bardzo popularne i ciągle w przybywa nowych blogów w internecie. Jest ono o tyle świetną sprawą, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni przez żadne czynniki. Możemy wyrażać swoje zdanie na każdy temat, publikować ciekawe wpisy oraz wykorzystywać je do celów według własnego uznania.

Możliwości blogów są niemal nieskończone.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www