Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Co to jest wordpress?

Z wordpress’em możemy spotkać się niemalże wszędzie w internecie. Jest to platforma umożliwiająca publikowanie artykułów, czyli w skrócie założenie własnej strony internetowej.

WordPress jest darmowym skryptem umożliwiającym nam założenia bloga w sieci. Od początku istnienia był kreowany jako narzędzie dla blogerów, lecz ekipa pracująca nad jego funkcjonalnością uczyniła z niego coś więcej niż tylko „pamiętnik internetowy”.  Nie ma już żadnych ograniczeń do wykorzystania tego wspaniałego systemu. Od blogów, przez sklepy, katalogi po rozbudowane portale a’la Facebook, sprawdza się w 100 procentach.

Wielką zaletą skryptu jest ciągła praca nad jego rozwojem. Bardzo często wypuszczane są nowe aktualizacje, których dokonać możemy już z poziomu panelu admina. Wspomnę również o masie dodatków, którą możemy znaleźć w internecie. Są one pomocne, gdy chcemy dostosować stronę do naszych oczekiwań.

Według statystyk publikowanych na portalach dotyczących blogowania, szacuje się, że około14%, czyli co 7 strona w internecie działa właśnie na skrypcie WordPress. Robi wrażenie. Dodam, że 50% moich witryn również korzysta z tego skryptu.

Gdzie pobrać WP?

Skrypt jest powszechnie dostępny w internecie. Możemy go pobrać z polskich stron lub zagranicznych wraz z tłumaczeniem. Najpewniejszym sposobem będzie wejście na stronę wordpress.org i tam kliknięcie w przycisk „Pobierz”.

Czym jest WordPress.com?

Oprócz możliwości pobrania skryptu ze strony WordPress.org możemy również skorzystać z gotowych rozwiązań, które nie będą wymagały od nas zaopatrzenia się w hosting. Wystarczy, że założymy konto na stronie WordPress.com i wybierzemy gotowy szablon po czym nasz blog będzie gotowy do pracy.

Podsumowanie

WordPress jest narzędziem, które pozwala na założenie i prowadzenie strony w internecie. Nie musimy znać języków programowania aby móc nim zarządzać. Jest ciągle rozwijany oraz powstają coraz to nowsze wtyczki, które ułatwiają pracę z nim. Nie na darmo mówi się, że wordpress ma wpływ na rozwój całego internetu, czego dowodem jest jego popularność.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www