Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Co to jest program partnerski?

W sieci aż roi się od programów partnerskich. Jest to rodzaj współpracy pomiędzy osobą/firmą emitującą reklamy na swoich stronach a firmą lub siecią afiliacyjną. Czym dokładnie jest program partnerski?

Programy partnerskie stały się bardzo popularnym sposobem na pracę przez internet. Polecamy tu produkty i usługi wybranej firmy, najczęściej pokrewnej tematycznie z naszą stroną. Za każde zaliczone polecenie dostajemy określone wynagrodzenie zależnie od formy jaką dany pp jest rozliczany.

Sposoby rozliczeń

Rozliczmy się najczęściej w trzech modelach:

  • Cost Per Click (CPC) - otrzymujemy wynagrodzenie za każde kliknięcie w jednostkę reklamową.
  • Cost Per Sale ( CPS) – otrzymujemy wynagrodzenie za każdą wygenerowaną przez nas sprzedaż,
  • Cost Per Lead (CPL) – otrzymujemy wynagrodzenie za każdy lead, czyli jakieś z góry określone działanie, np. zapis na newsletter,

Każdy sposób rozliczania ma swoje wady i zalety. Reklamy typu lead mogą być chętnie klikane, lecz nie zaliczane ze względu na nie wykonanie działania. Tak samo może być z rozliczeniem CPS. Najlepiej gdyby program oferował wszystkie trzy, lub dwa modele na raz. Wtedy nasze zyski mogą być znacznie większe.

Przykładowe programy partnerskie

Jak wspomniałem w pierwszych zdaniach jest ich na prawdę dużo. Każdy z nich oferuje różne warunki uczestnictwa, stawki i narzędzia promocji. Podam kilka przykładów pp z których sam korzystam i które opiszę niedługo na blogu. Z grupy CPC na pewno AdSense i programy z sieci afiliacyjnych. Pierwszy jest wam na pewno znany, gdyż można się natknąć na reklamy Google w całej sieci.

Z programów Cost Per Sale mogę wymienić wszystkie pp księgarni internetowych takich jak NextraNet, Złote Myśli czy Helion. Na leadach zarobimy zaś w różnego rodzaju programach stron oferujących hosting, sklepach internetowych i innych, które płacą za rejestrację lub dołączenie do newslettera.

CPM

Istnieją też programy które rozliczają się w modelu cpm. Oznacza to, że zarabiamy pieniądze głównie za wyświetlanie reklam. Bardzo ciekawa możliwość, ale stawka za 1000 odsłon reklamy wynosi około 10-30 groszy. Żeby zgromadzić większą sumę musielibyśmy więc mieć kilkaset tysięcy odsłon dziennie. Z drugiej strony możemy zarobić kilka dodatkowych złotych, bez wkładu prcy.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www