Praca przez internet. Praca w domu w internecie.

Blogować albo nie blogować, oto jest pytanie

Systematycznie czytam pokrewne blogi i nie znalazłem jeszcze typowej zachęty do blogowania, która mogła by skusić do otwarcia nowej strony. Blogować albo nie blogować, oto jest pytanie.

Przeglądając niedawno pewną stronę internetową natknąłem się na słynny cytat z Hamleta Shakespeare’a – „To be, or not to be” . Jako, że wcześniej pisałem nowy artykuł na jednego z moich blogów wpadła mi do głowy taka fraza: „Blogować albo nie blogować, oto jest pytanie”. Z pewnością przewija się ona przez setki głów, które myślą o publikowaniu, lub zarabianiu w internecie przez blogowanie.

Od razu stwierdzam, że blogowanie jest bardzo dobrym pomysłem. Ma w większości same zalety i jest czynnikiem wpływającym na kształtowanie nas samych. Blogowanie staje się coraz bardziej popularne i modne więc dlaczego i my nie moglibyśmy tego robić.

Decyzja o blogowaniu

Czasami bardzo trudno jest zdecydować się na blogowanie. Może wydawać się ono trudne, czasochłonne lub nieopłacalne co stanowczo zaprzeczam. Efektem takiego myślenia może być szybka rezygnacja z naszych planów. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad podjęciem tej decyzji, zachęcam was do założenia bloga w jak najkrótszym czasie.

Zalety blogowania

Jak wspomniałem wcześniej blogowanie ma praktycznie same zalety. Pisząc i czytając nowe artykuły rozwijamy się pod wieloma względami. Nabywamy wiedzę z różnych dziedzin, z których możemy stać się ekspertami. Wiedza zawsze była i jest w cenie, zatem blogowanie staje się jej nowym źródłem.

Co dziennie spędzamy po kilka godzin siedząc przed komputerem i marnując ten czas na gry lub przeglądanie śmieciowych informacji. Zamiast tego możemy tworzyć naszą własną stronę, którą będziemy mogli pokazać znajomym lub wykorzystać do innych celów. Pisanie bloga odciąga nas od wszystkich niepotrzebnych czynności, bez których możemy się obejść.

Blogowanie nie musi być tylko i wyłącznie naszym hobby. Możemy wykorzystać nasze strony do zarabiania w internecie. Pisząc więcej, ciekawiej zyskujemy nowych czytelników i jednocześnie większe możliwości na spieniężenie naszej wiedzy.

Wady blogowania

Co do wad to może i psują się od tego oczy, ale nie jest to jak dla mnie argument przeciwko pisaniu, a biorę pod uwagę realia dzisiejszego świata. Zawsze przecież znajdzie się ktoś kto tak napisze.

Podsumowując, jeśli kiedykolwiek nasunęło nam się pytanie na temat „blogować czy nie blogować” zachęcam do rozpoczęcia przygody z własnych blogiem. Pisanie bardzo rozwija i otwiera nowe możliwości w e-biznesie.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Copyright © Praca przez internet. Praca w domu w internecie

Bezpłatne statystyki www